Kerbela, Aşura ziyaretçilerine sağlık hizmeti vermeye hazır

2024-07-09 13:41:06

Kerbela Sağlık Müdürlüğü Aşura döneminde ziyaretçilere sağlık hizmeti sağlamak için hazırlanan acil durum planının tamamlandığını duyurdu.

 Sağlık Müdürlüğü Genel Müdürü Dr. Sabah el-Musevi, Aşura ziyaret dönemine ilişkin acil durum planının hazırlıklarının tamamlandığını ifade etti. Musevi, Sağlık Müdürlüğü çalışanlarının, mukaddes türbeleri ziyarete gelen binlerce vatandaşa ve ziyaretçiye mümkün olan en iyi tıbbi ve sağlık hizmetlerini sunmak amacıyla bu önemli günün büyüklüğüne uygun şekilde hazırlandıklarını dile getirdi.

Musevi planın Irak Sağlık Bakanlığı, Kerbela yerel yönetim ve hizmet birimleri, Hz. Hüseyin (a.s) ve Hz. Abbas (a.s) türbelerinin Genel Sekreterlikleri ve komşu valiliklerdeki sağlık birimleriyle koordineli olarak yürütüleceğini sözlerine ekledi.

Bölümün 100 ambulans ve gerekli ilaç ve malzemeleri temin ederek, insan seline sahne olan önemli bölgelere ekiplerini konuşlandıracağını belirten Musevi, acil operasyona ihtiyaç duyan hastaları karşılamak için Sağlık Bakanlığı'nın emrinde olacak 8 devlet hastanesi ve 4 özel hastane ile anlaşma yapıldığını kaydetti.

Haber: Emir el-Musevi

Çeviri: Merve Soydaş Gök 

Attachments

العودة إلى الأعلى