Hz. Hüseyin (a.s) Türbesi matem törenleri için ilkyardım hizmeti başlattı

2024-07-08 19:11:52

Hz. Hüseyin (a.s) Türbesi’nin Gençlik Gelişimi ve Sosyal Rehabilitasyon Bölümü, Muharrem ayının girişi nedeniyle mukaddes türbenin kubbesindeki bayrağı değiştirmek için düzenlenen törene 200'den fazla gönüllünün katıldığını açıkladı.

Bölüm Başkanı Ali Zeki Temimi, Kerbela Uluslararası Ajansı'na verdiği demecinde, Aşura matemlerinin başlangıcı nedeniyle İmam Hüseyin’in (a.s) Türbesinde düzenlenen bayrak değiştirme töreninde, türbenin içine ve dışına çok sayıda ilkyardım ekibi yerleştirildiğini dile getirdi.

Temimi, Irak'ın tüm kentlerinde bulunan El Varis İzciler Derneği heyetlerinden 225 gönüllünün, türbenin içinde ve dışında dağıtılan 8 noktada konuşlanarak ziyaretçilere ilkyardım hizmeti verdiğini kaydetti.

Çalışmalar kapsamında, aşırı sıcak hava nedeniyle bayılma ve diğer birçok sağlık sorunu yaşayan ziyaretçilere ilkyardım ve hastanelere ulaştırma hizmetleri verildiğini aktaran Temimi, sağlık sorunu yaşayan kişilerin Hz. Hüseyin (a.s) Türbesinin Sağlık ve Tıp Eğitimi Kurumu'na bağlı sağlık merkezlerine, hastanelere ve Safir Hastanesi'ne nakledildiklerini ifade etti.

Temimi sözlerine şöyle devam etti:

“Bölüm, özellikle de el-Varis İzciler Derneği, geçtiğimiz yıllarda, milyonluk ziyaretler sırasında, Şehitlerin Efendisi Hz. Hüseyin (a.s) yolunda hizmet etmek amacıyla ziyaretçilere bir dizi hizmet sağlamaya katılmıştır.”

Haber: İmad Bao

Çeviri: Merve Soydaş Gök 

Attachments

العودة إلى الأعلى